Stolár - Peter Šamu
Opravy a reštaurovanie nábytku

Opravy a reštaurovanie nábytku

 

Renovácia nábytku (často chybne nazývané ako repase)

Zamyslite sa, ako niečo vyveziete na skládku alebo rozštípete a spálite v kachliach. Často dôjdete k záveru, než kupovať nové je ekonomicky podobné alebo dokonca v súčte všetkých nákladov lacnejšie zrenovovať staré.

Reštaurovanie nábytku

Veľký podiel v našej činnosti zaberajú opravy nábytku a iné reštaurátorské práce.
Pri opravách nábytku sme za dlhú dobu a veľký počet a rozmanitosť zákaziek, ktoré nám prešli pod rukami získali mnoho skúseností.
Teraz sme schopní opraviť akýkoľvek kus nábytku (konštrukciu, povrchovú úpravu, intarziu, ratanové výplety, atd).

Reštaurovanie historického nábytku

Reštaurovanie historického nábytku bolo a je stále veľmi dôležitou zložkou našej produkcie. Vykonávame opravy všetkých druhov nábytku so širokou paletou povrchových úprav. Pri reštaurovaní používame pôvodnej technológie. V spolupráci s jednotlivými odborníkmi zaisťujeme súvisiace remeslá.

Ochrana dreva

Keď odstránime starý náter, prehliadneme celý kus, zatmelíme trhliny, jamky a iné nerovnosti na povrchu, a ak je to nevyhnutné, vymeníme silne poškodené časti, prípadne doplníme chýbajúce diely. Ak to nezvládneme sami, necháme si všetko vyrobiť u stolára, vyrezávané ozdobné nôžky a koncovky sa dajú zakúpiť u špecializovaných firiem. Zároveň ošetríme nábytok prípravkom proti parazitom a hubám, jeho výber a spôsob použitia závisí od toho, či je nábytok už napadnutý, alebo ide len o preventívny náter. Riadime sa opäť pokynmi výrobcu. V tejto chvíli už by sme mali mať tiež rozmyslený ďalší postup pri oprave. To znamená, či budeme dávať nový farebný náter alebo necháme drevo v prírodnom odtieni, prípadne použijeme inú povrchovú úpravu.


Nábytok reštauruje pre súkromné ​​osoby, obchodníkov i organizácie.

Kontakty

Stolár - Peter Šamu
Fyzická osoba

Telefon: +421908708687
E-mail: peter.samu.77@gmail.com

Slovenská 1087/12, 941 01 Bánov okr. Nové Zámky