Stolár - Peter Šamu
Opravy a reštaurovanie nábytku

Opravy a reštaurovanie nábytku

 

Renovácia nábytku (často chybne nazývaná ako repase)

Zamyslite sa, ako niečo vyveziete na skládku alebo rozštiepite a spálite v kachliach. Radšej, ako kupovať niečo nové je lepšie zrenovovať staré, čo sa týka aj v súčte všetkých nákladov, pretože sa jedná o ekonomickejšie riešenie.

Reštaurovanie nábytku

Veľký podiel v našej činnosti zaberajú opravy nábytku a iné reštaurátorské práce.
Pri opravách nábytku sme získali mnoho skúseností vďaka veľkému počtu i rozmanitosti zákaziek, ktoré nám prešli pod rukami.
Teraz sme schopní opraviť akýkoľvek kus nábytku (konštrukciu, povrchovú úpravu, intarziu, ratanové výplety, atď).

Reštaurovanie historického nábytku

Reštaurovanie historického nábytku bolo a je stále veľmi dôležitou zložkou našej produkcie. Vykonávame opravy všetkých druhov nábytku so širokou paletou povrchových úprav. Pri reštaurovaní používame pôvodné technológie. V spolupráci s jednotlivými odborníkmi zaisťujeme súvisiace remeslá.

Ochrana dreva

Keď odstránime starý náter, prehliadneme celý kus, zatmelíme trhliny, jamky a iné nerovnosti na povrchu, a ak je to nevyhnutné, vymeníme silne poškodené časti, prípadne doplníme chýbajúce diely. Ak to nezvládneme sami, necháme si všetko vyrobiť u stolára. Vyrezávané ozdobné nôžky a koncovky sa dajú zakúpiť u špecializovaných firiem. Zároveň ošetríme nábytok prípravkom proti parazitom a hubám, jeho výber a spôsob použitia závisí od toho, či je nábytok už napadnutý, alebo ide len o preventívny náter. Riadime sa opäť pokynmi výrobcu. V tejto chvíli už by sme mali mať tiež rozmyslený ďalší postup pri oprave. To znamená, či budeme dávať nový farebný náter alebo necháme drevo v prírodnom odtieni, prípadne použijeme inú povrchovú úpravu.


Nábytok reštauruje pre súkromné ​​osoby, obchodníkov i organizácie.

Kontakty

Stolár - Peter Šamu
Fyzická osoba

Telefon: +421908708687
E-mail: peter.samu.77@gmail.com

Slovenská 1087/12, 941 01 Bánov okr. Nové Zámky